V skalickej pôrodnici sa narodilo až päť valentínskych bábätiek

16.2.2023

Každý pozná 14. február ako deň sv. Valentína - sviatok lásky. O čo je však tento deň pre rodičov šťastnejší, ak spolu privítajú svoje milované dieťatko. Päť takýchto uzlíčkov lásky sa na Valentína narodilo v pôrodnici Fakultnej nemocnice AGEL Skalica.

Ako prvá sa na svet vypýtala ráno o 4:45 maličká Sofia s mierami 3050 g a 49 cm. O 9.20 hod. sa s mierami 3500 g a 51 cm narodilo druhé dievčatko – Izabela. Tretí sa narodil Marek o 14:54  s mierami 3000 g a 49 cm. Večer o 21:45 sa nevedela dostať von prirodzene Natálka s mierami 3500g a 51 cm, a preto sa narodila cisárskym rezom. No a ešte pred polnocou o 23:47 sa stihol narodiť Adamko, ktorý bol najväčší zo všetkých valentínskych novorodeniatok a meral 3800 g a 49 cm.

„Sme radi, že mamičky si pre jeden zo svojich najväčších životných zážitkov vybrali práve našu pôrodnicu. Snažíme sa budúcim mamičkám vychádzať v ústrety a v čo najväčšej možnej miere im pomáhame zvládnuť obdobie pred pôrodom a aj samotný pôrod. Pôrod je výnimočným, ale často aj náročným dobrodružstvom. Naše sestričky a lekári sa snažia byť rodičkám v týchto často neľahkých chvíľach oporou,“ hovorí primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Peter Budinský. Nemocnica sa môže pochváliť zrekonštruovanými pôrodnými boxami a izbami na oddelení. Štandardom je prítomnosť sprevádzajúcej osoby, či už partnera alebo duly pri pôrode. Ako štandard tiež skalická pôrodnica ponúka bonding a dotepanie pupočníka. Nemocnica sa snaží budúcim mamičkám pomôcť, uľahčiť či spríjemniť čas strávený čakaním na pôrod ich bábätka a tak sa súčasťou pôrodnej sály stala bylinná náparka. „O tom, že budúce mamičky majú našu dôveru svedčí aj fakt, že sme v predošlom roku 2022 priviedli na svet až 716 bábätiek,“ uzavrel primár MUDr. Peter Budinský.