Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

Pacienti, návštevy, verejnosť

Pacient pohotovosti

Všetci máme zaužívané, že keď sa nám v neskorších popoludňajších hodinách alebo cez víkend  výrazne zhorší zdravotný stav, navštívime pohotovosť. Pohotovosť sa poskytuje v pracovné dni od 16.00 do 22.00 hod. a cez víkendy a sviatky.

Treba však rozlišovať, o aké zhoršenie stavu sa jedná, lebo od toho závisí, na akom pracovisku budete ošetrení.

Vaše prvé kroky v prípade zhoršenia zdravotného stavu mimo bežnú pracovnú dobu povedú na Ambulanciu pohotovostnej služby (APS, čo je po starom LSPP).

1. Ambulantná pohotvostná služba (APS)

APS  je určená napr. pre pacientov s horúčkovitými ochoreniami alebo iným menej závažným stavom ochorenia. Keby sme to chceli zovšeobecniť, tu budú ošetrení pacienti, ktorí chceli navštíviť mimo bežnú pracovnú dobu (PO -PI od 15.30 do 22.00 hod., SO - NE od 7.00 do 22.00 hod.) ambulanciu všeobecného lekára (po starom praktický al. obvodný lekár). APS v areáli nemocnice je prevádzkovaná firmou Juventa.sk spol. s r. o.  a nachádza sa pri vjazde do areálu v budove po ľavej strane.

Ak lekár APS zhodnotí váš stav ako život ohrozujúci, resp. akútny, odošle vás na špecializované vyšetrenie do nemocnice (pracovisko urgentného príjmu alebo ústavnej pohotovostnej služby).


2. Urgentný príjem a pracoviská Ústavnej pohotovstnej služby

Urgentný príjem (UP) zabezpečuje neodkladnú zdravotnú starostlivosť pri náhlej zmene zdravotného stavu, kedy je ohrozený život alebo niektorá z bazálnych vitálnych funkcií - dýchanie a krvný obeh. Poskytované služby na urgentnom príjme sú v odbore vnútorné lekárstvo (interné) a chirurgia.

V prípade, že ak sa nejedná o stav, ktorý spĺňa horeuvedené kritéria, bude vyšetrenie so súhlasom pacienta vykonané ako odborné ambulantné vyšetrenie mimo určených ordinačných hodín v cene podľa cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.

Ústavnú pohotovostná službu vykonávajú (okrem UP) aj pracoviská:

  • anestéziológie a intenzívnej medicíny,
  • neurológie,
  • gynekológie a pôrodníctva,
  • pediatrie,
  • chirurgie.

Urgentný príjem (odkaz na sekciu o pracovisku)