Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

O nemocnici

Artroskopie ramena a kolena tvoria viac ako 40 percent jednodňovej zdravotnej starostlivosti skalickej ortopédie

12.10.2022

Jednodňová chirurgia je plánovaná, poisťovňou pacienta vopred odsúhlasená chirurgická liečba, pričom výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti (JZS) sa realizujú ambulantne a pobyt pacienta v nemocnici nepresahuje 24 hodín. Rozsah výkonov jednodňovej zdravotnej starostlivosti je daný zmluvnými podmienkami poisťovní. Ortopedické oddelenie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica realizuje 40 výkonov jednodňovej chirurgie, pričom pacient čaká na zákrok 2 až 3 týždne od ortopedického vyšetrenia v Skalici.

Pandémia COVID-19 mala nežiadúci dopad na nemocničné hospitalizácie, ale ambulantne poskytovaná liečba bola za určitých opatrení realizovaná aj naďalej. „Tento rok sme vykonali za prvých 9 mesiacov približne 400 operácii, medzi ktorými boli hlavne artroskopie ramena a kolena, karpálne tunely a extrakcie (vyňatia) osteosyntetického materiálu alebo operácie skákavých prstov a podobne,“ vyjadril sa k jednodňovej zdravotnej starostlivosti námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť a primár Ortopedického oddelenia skalickej nemocnice MUDr. Daniel Vidovič, MPH, podľa ktorého čísla posledných mesiacov potvrdzujú, že počet výkonov JZS realizovaných aktuálne na ortopédii zodpovedá obdobiu spred pandémie.

Na výkon JZS objednáva lekár pacienta na základe ambulantného vyšetrenia. „Ku každej operácii je nutné, aby pacienta videl lekár príslušnej odbornosti. U nás je dobrá spolupráca napr. s neurológiou, kde sa vyšetrujú a liečia pacienti s karpálnym tunelom. Keď sa ich stav zhorší a neoperačná liečba zlyháva, pacienta odošlú ku nám a my ho operujeme,“ upresnil spoluprácu ortopéda a neurológa nemocnice primár ortopédie.

Výhodou tohto druhu operačnej liečby s krátkodobým pobytom v nemocnici je hlavne miniinvazívnosť.
Na zákrok vykonávaný v režime jednodňovej zdravotnej starostlivosti čaká pacient 2 až 3 týždne od vyšetrenia v ortopedickej ambulancii nemocnice. Na vyšetrenie u ortopéda v skalickej nemocnici sa pacient objednáva telefonicky alebo osobne v Klientskom centre Care services (034 6969 206, 034 6969 207) alebo online cez vysetrenia.agel.sk.

Späť