Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
[email protected]

O nemocnici

Skalická nemocnica zavádza pre vybrané ambulancie elektronické objednanie liekov

22.9.2022

Skalická nemocnica vychádza v ústrety pacientom troch ambulancií a zjednoduší spôsob, ako získať lekársky predpis na dlhodobo užívané lieky. Lekári vybraných ambulancií Fakultnej nemocnice AGEL Skalica môžu od pondelka, 26. septembra 2022 predpisovať chronické lieky elektronicky. Ide o takzvané e-recepty na lieky pre dlhodobo liečených pacientov. Systém elektronického objednávania chronických liekov môžu využívať pacienti skalickej nemocnice ambulancie vnútorného lekárstva, neurologickej a ortopedickej ambulancie. Podmienkou objednania chronického lieku cez e-recept je, že pacient bol minimálne jedenkrát vyšetrený na danej ambulancii a na základe vyšetrenia u špecialistu skalickej nemocnice mu bol požadovaný liek aj predpísaný.

Vedenie skalickej nemocnice rozhodlo o sprístupnení  elektronického objednávania na chronické lieky pre prvé tri ambulancie: „Požiadavku na získanie liekov bez nutnosti návštevy ambulancie pre dlhodobo liečených pacientov sme prioritne riešili na ambulancii vnútorného lekárstva, ortopedickej a neurologickej ambulancii preto, že právu tu pociťujeme najväčší nápor pacientov. Elektronické objednávanie je pri aktuálnej požiadavke na vyšetrenia nemocnice najrýchlejšia cesta pacientov ako sa dostať k chronickým liekom,“ uviedol námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Daniel Vidovič, MPH a doplnil: „Uvedeným spôsobom je možné získať lieky napr. na liečbu vysokého tlaku, na „riedenie krvi”, prípadne iné lieky viazané na predpis odborného lekára. Samozrejme len pre pacientov, ktorí už sú na liečbu nastavení, čo znamená, že v minulosti absolvovali vyšetrenie s následným predpisom požadovaného lieku.”

Výhodou elektronického objednávania je, že pacient získa lieky na chronické ochorenia bez nutnosti opakovanej návštevy nemocnice. Na spracovanie požiadavky na chronický liek majú lekári 10 pracovných dní. Formulár umožňuje týmto spôsobom objednať pacientovi naraz viac liekov. Pacient získa informáciu o dostupnosti lieku v lekárni mailom alebo prostredníctvom aplikácie príslušnej zdravotnej poisťovne. Lieky si môžu pacienti vyzdvihnúť v Lekárni AGEL Skalica alebo v ktorejkoľvek inej verejnej lekárni. Tento systém nemá nahrádzať doterajšie predpisovanie liekov u všeobecných lekárov.

„Elektronizácia zdravotníctva je aktuálny a veľmi žiadaný trend. Ide o elimináciu návštev pacientov v nemocnici, automatizáciu a tiež zrýchlenie celého procesu, ktorý je prínosom tak pre pacienta, ako aj pre lekára,“ vysvetlil MUDr. Vidovič s tým, že systém má vnútornú viacstupňovú kontrolu.

Administrátor internetovej stránky nemocnice sprístupnil na webovom sídle nemocnice v sekcii pacienti a návštevy elektronický objednávací formulár:
https://nemocnicaskalica.agel.sk/e-recept

Späť