Rodičky v skalickej nemocnici sú vyšetrované na novom ultrazvukovom prístroji

20.6.2022

Kvalitná prístrojová diagnostika je dôležitou súčasťou vybavenia modernej gynekologickej ambulancie. Novým mobilným ultrazvukovým prístrojom disponuje Gynekologická ambulancia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica od júna. USG prístroj s troma sondami zakúpila nemocnica z vlastných prostriedkov.

Pacientky Gynekologickej ambulancie Fakultnej nemocnice AGEL Skalica sú vyšetrované od júna novým ultrazvukovým prístrojom od firmy Hitachi – Arietta 750. Prístroj umožňuje vysoko kvalitné zobrazenie vnútorných štruktúr. Slúži na vyšetrenie  pacientok v tehotenstve a zároveň umožňuje všetky potrebné sonografické gynekologické vyšetrenia. „Prístroj sme uviedli do užívania najskôr na lôžkovom oddelení  a posledných 10 dní už s jeho pomocou vyšetrujeme pacientky  na gynekologickej ambulancii. Vyšetrenie je s novou technikou presnejšie vďaka vyššiemu rozlíšeniu sondy, čo predstavuje významné skvalitnenie diagnostiky u žien v našom regióne,“ upresnil výhody novej prístrojovej techniky primár Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Peter Budinský., podľa ktorého má prístroj široké spektrum využitia, napr. pri ultrazvukom asistovaných operačných výkonoch.
Prístroj v hodnote viac ako 83 tisíc eur nemocnica zakúpila z vlastných prostriedkov.

Nové vybavenie v hodnote cca 120 tisíc eur získala skalická nemocnica aj v súvislosti s následkami pandémie COVID-19. Chirurgické oddelenie má v užívaní nový dezinfektor podložných mís pre pacientov na lôžkach. Novú ventilačnú a dávkovaciu techniku k skvalitneniu  intenzívnej starostlivosti o závažné stavy pacientov má oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.