Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

O nemocnici

So zlepšením epidemiologickej situácie vakcinačné centrum nemocnice prerušuje svoju činnosť

19.4.2022

Všetky hodnoty parametrov epidemiologického vývoja, ktoré sú sledované vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica, poukazujú na zlepšujúcu sa pandemickú situáciu. Počas sviatkov Veľkej noci bolo na urgentnom príjme nemocnice vyšetrených 231 pacientov. V nemocnici sa naplno rozbehla plánovaná operatíva. Pacienti čakajúci na otorinolaryngologické zákroky sa môžu prihlasovať telefonicky.

„Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 10 pacientom s koronavírusom, len 2 z nich sú podľa aktuálnych údajov očkovaní 3 dávkami. Týždenný priemer PCR pozitivity je na hranici 30%, čo je hodnota, akú sme evidovali naposledy začiatkom januára,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice MUDr. Jakub Rybár. Ako ďalej informoval, žiadny zamestnanec nevykazuje pozitivitu na koronavírusové ochorenie.

Ďalšou pozitívnou správou je, že minulý týždeň bola obnovená operatíva u otorinolaryngologických (ORL) stavov. Pacienti čakajúci na operačné zákroky v krčno-nosovo-ušnej oblasti sa môžu prihlasovať telefonicky priamo v ambulancii ORL – 034 69 69 370 (-309).

Počas uplynulého týždňa skalická nemocnica otestovala PCR testami 363 osôb a priemerná pozitivita dosiahla úroveň 30%. Pre účely antigénových a PCR odberov je odberová jednotka MOM naďalej otvorená v pracovné dni dopoludnia do 11.00 hod.

Na ambulanciách urgentného príjmu nemocnice bolo od piatka 15. apríla do Veľkonočného pondelka ošetrených 231 pacientov, pričom išlo o obvyklé diagnózy. Nechýbali psychiatrickí, onkologickí a covid pacienti.
V pondelkových ošetreniach dominovali úrazy, najčastejšie išlo o poranenia hlavy a horných končatín. Častý bol výskyt zápalových syndrómov, bolestí na hrudníku, srdcových zlyhávaní, tiež dýchavičnosti a hypertenzií. Objavili sa aj infarkt, embólia do pľúc, hypoglykémia či v dvoch prípadoch tráviace ťažkosti sprevádzané zvracaním a teplotami. Požitie väčšieho množstva alkoholu bolo zaznamenané na Veľkonočný pondelok paradoxne u žien, nie u mužov.

Vakcinačné centrum nemocnice bude v týždni od 25. apríla pre pretrvávajúci nezáujem verejnosti o očkovanie zatvorené. K prípadnej zmene vo vakcinácii môže viesť eventuálne sprístupnenie novej očkovacej látky verejnosti.

Späť