Skalická nemocnica hlási stabilnú situáciu s koronavírusom

14.3.2022

Za uplynulý týždeň Fakultná nemocnica AGEL Skalica hlási zlepšenie pandemickej situácie a pokles covid pozitívnych pacientov aj zamestnancov. Nemocnica naplno rozbieha plánovanú operatívu, zatiaľ stále platí zákaz návštev pacientov v nemocnici. Na základe príkazu ministra zdravotníctva nemocnica od uplynulého piatku zrušila antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste za 5 EUR. Testovanie však bude možné aj naďalej, záujemcovia si ho však musia uhradiť.

„Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 20 pacientom s potvrdeným koronavírusom, 1 pacient má závažný priebeh covidu a je umiestnený na OAIM s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu. Zo všetkých pacientov je 8 zaočkovaných,“ informoval riaditeľ Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Jakub Rybár. Oproti minulému týždňu významne klesol aj počet zamestnancov s covidom na aktuálnych 7.

V mobilnom odberovom mieste covid-19 sa minulý týždeň vykonalo 520 PCR testov s pozitivitou 52%. ,,Od piatku sme zredukovali v zmysle príkazu ministra zdravotníctva antigénové testovanie v našej MOM, ktoré bolo realizované za 5 EUR. Občania sa však môžu prísť otestovať aj naďalej, test si však musia uhradiť,“ vysvetľuje riaditeľ J. Rybár. Vzhľadom na nezáujem o očkovanie sme nútení výrazne redukovať očkovacie kapacity. Pre potreby vakcinácie je aktuálne vyčlenený pondelok.

Nemocnica naplno rozbieha okrem urgentnej aj plánovanú operatívu, ktorá bola predchádzajúce týždne stopnutá. ,,Trochu nás limitujú reprofilizované lôžka, ktoré sú určené pre covidových pacientov, ale verím, že postupne sa bude číslo plánovaných operácií zvyšovať,“ dodal J.  Rybár.