V skalickej nemocnici sa zmenil harmonogram vakcinácie

3.3.2022

Fakultná nemocnica AGEL Skalica zaznamenala pokles pozitivity na koronavírus medzi zamestnancami. Výsledky minulotýždňového PCR testovania poukazujú na klesajúci trend vo výskyte covid ochorenia aj u testovaných. Časový harmonogram vakcinácie sa v nemocnici od 28. februára zmenil. Všetky protiepidemické opatrenia nemocnice zostávajú v platnosti, plánované výkony a operácie sú naďalej pozastavené.

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 31 COVID-19 pozitívnym pacientom, 1 pacient je vo vážnom stave na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny,“ uviedol riaditeľ skalickej nemocnice MUDr. Jakub Rybár s tým, že pozitívny test na ochorenie COVID-19 má v súčasnosti 22 zamestnancov a až 59% pozitívnych zamestnancov tvoria zdravotné sestry.

V minulom týždni sa dalo otestovať na prítomnosť SARS-CoV-2 vírusu PCR vyšetrením 839 osôb a antigénovo ďalších 64 osôb. PCR pozitivita testov dosiahla 53 %. Mobilná odberová jednotka je otvorená v pracovné dni od 7.00 do 15.30 hod. a cez víkendy od 7.00 do 11.00 hod. PCR odbery na COVID-19 sa vykonávajú denne od 7.00 do 11.00 hod.

Celkovo navštívilo v marci mobilnú odberovú jednotku v Skalici 4057 žiadateľov o PCR vyšetrenie a 219 žiadateľov o ATG odber. Priemerná PCR pozitivita bola na úrovni 58 %.

Od 28.2 je prevádzka vakcinačného centra zredukovaná z piatich dní na dva, dôvodom je pokles záujmu o očkovanie. Otváracie hodiny sú po novom v pondelok a vo štvrtok od 7.30 do 14.30 hod. V celom rozsahu sa očkujú registrované aj neregistrované osoby od 12 rokov.