Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

O nemocnici

Chorobnosť v súvislosti s variantom omikron v skalickej nemocnici mierne klesla

15.2.2022

PCR testy realizované vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v minulom týždni odhalili 713 osôb nakazených koronavírusom a priemerná pozitivita u testovaných neklesá už druhý týždeň pod 60%. V týždni od 7. februára sa dalo očkovať o 70% menej osôb ako v rovnakom období v januári.

V tejto chvíli je poskytovaná zdravotná starostlivosť dvom pacientom na umelej pľúcnej ventilácii na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny a 31 pacientom na covidových lôžkach. Medzi zamestnancami je 53 pozitívnych, čo je rádovo o desiatku menej ako v predchádzajúci týždeň.  „Ďalší nárast covid chorobnosti v súvislosti s variantom omikron nepredpokladáme,“ hodnotí epidemiologickú situáciu riaditeľ nemocnice MUDr. Jakub Rybár a dopĺňa: „Situácia v posledných týždňoch kulminuje a v najbližšom období očakávame postupný pokles pozitivity u personálu aj pacientov nemocnice.“ Ak sa potvrdí pozitívny vývoj epidemiologickej situácie, v horizonte 2 týždňov by malo podľa jeho slov dôjsť k uvoľneniu lôžok pre pacientov s necovidovými diagnózami a povoleniu plánových výkonov zdravotnej starostlivosti.

Nemocnica vyšetrila na prítomnosť covid infekcie PCR testami 1147 vzoriek a antigénovými testami 472 osôb. Priemerná pozitivita zistená PCR diagnostikou v uplynulom týždni dosiahla 62%. Antigénové odberové miesto v budove hniezda záchrany je z technických príčin zatvorené. MOM pri patológii je otvorené v pracovné dni od 7.00 do 15.30 hod. a cez víkendy od 7.00 do 11.00 hod. Kým antigénové (ATG) odbery na COVID sa realizujú v celom rozsahu otváracích hodín MOM, PCR testy sa robia do 11.00 hod.

Prvou až treťou dávkou vakcíny sa nechalo minulý týždeň vo Vakcinačnom centre skalickej nemocnice očkovať 228 osôb a 64% tvorili tretie dávky vakcíny. Očkuje sa od pondelka do piatka od 7.30 do 14.30 hod.  V celom rozsahu otváracích hodín sa očkujú registrované aj neregistrované osoby od 12 rokov.

Späť