Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

O nemocnici

Skalická nemocnica má za cieľ maximálne využiť financie z Plánu obnovy na svoje rozvojové projekty

3.2.2022

Pripraviť kvalitné projekty, získať čo najviac financií z Plánu obnovy a odolnosti SR a zásadne zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. To je zámer Fakultnej nemocnice AGEL Skalica v súvislosti s historickou možnosťou, kedy môže slovenské zdravotníctvo získať z európskych zdrojov cca 1,5 miliardy EUR. Spoluprácu a koordináciu krokov pre zdravotnícke zariadenia v kraji deklarovalo na tohtotýždňovom spoločnom stretnutí aj vedenie Trnavského samosprávneho kraja, pre ktoré je rozvoj zdravotníctva dlhodobo jednou z priorít.

V roku 2021 Fakultná nemocnica AGEL Skalica realizovala viacero projektov s prispením európskych štrukturálnych a investičných fondov v celkovej hodnote vyše 2,3 milióna EUR. Ukončila tiež projekt modernizácie infraštruktúry nemocnice za takmer 4,5 milióna EUR. Nemocnica tiež zrealizovala nákup zariadenia pre zabezpečenie prevencie, diagnostiky a liečby pacientov podozrivých alebo chorých s diagnózou COVID-19 za vyše pol milióna EUR a v decembri jej bol schválený projekt na technické a materiálne vybavenie záchrannej zdravotnej služby pre zabezpečenie výkonov počas pandémie ochorenia COVID-19 za vyše 350 tisíc EUR.

„Všetky naše aktivity smerujú k tomu, aby sme obnovili, zmodernizovali, skvalitnili na úroveň tretieho tisícročia čo najviac z našej škály poskytovaných zdravotníckych služieb. Snažíme sa, aby tieto zmeny v prvom rade pocítil náš pacient. Využiť ponúkané prostriedky z Plánu obnovy je jedinečnou možnosťou, a preto je našou povinnosťou, pripraviť čo najlepšie projekty. Sme veľmi radi, že tieto naše snahy podporuje aj Trnavský samosprávny kraj, ktorý je jedným z akcionárov nemocnice,“ uviedol riaditeľ Fakultnej nemocnice AGEL Skalica MUDr. Jakub Rybár. Podľa jeho slov má nemocnica pripravené projekty za niekoľko desiatok miliónov EUR, o financovanie ktorých sa bude uchádzať. Projekty musia byť vybrané do konca roku 2022. Ich začiatok realizácie sa očakáva najneskôr začiatkom roka 2023. „Sme pripravení reagovať okamžite po zverejnení výzvy,“ reagoval riaditeľ nemocnice.

Na spoločnom stretnutí aj vedenie Trnavského samosprávneho kraja deklarovalo záujem získať čo najväčšiu možnú alokáciu do zdravotníctva na svojom území. „Kladne vnímam pripravenosť Fakultnej nemocnice AGEL Skalica rýchlo zareagovať na možnosť uchádzať sa o finančné prostriedky z Plánu obnovy. Aby sa nemocnica adaptovala na zvýšený záujem pacientov, a teda aj výkonov, považujem za potrebné zmodernizovať, či dokonca rozšíriť jej priestory. Verím, že aj vďaka tomu sa zlepší kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti na Záhorí. V záujme efektívneho čerpania zdrojov po celom Slovensku by sme ako zástupcovia združenia samosprávnych krajov SK 8 privítali účasť zdravotníckych zariadení medzi členmi poradných orgánov, ktoré nastavujú implementáciu Plánu obnovy,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Skalická nemocnica vlani hospitalizovala takmer 9400 pacientov, z nich vyše 900 malo diagnózu COVID-19.

Späť