Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

O nemocnici

Skalická nemocnica rozšírila svoj vozový park o tri sanitky

12.6.2021

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, ktorá je členom skupiny AGEL, zakúpila tri nové sanitné vozidlá. Zo spoľahlivej, komfortnej a bezpečnej jazdy v nových vozidlách budú profitovať posádky vozidiel aj prevážaní pacienti.

Všetky tri nové sanitné vozidlá sú typu Volkswagen transporter T6.1. „Do modernizácie prepravy pacientov sme investovali cca 145 tisíc eur. Všetky nové vozidlá sú plne klimatizované. Komfort pre pacienta predstavuje okrem polohovateľného lôžka, vysúvacieho stupienka pre nastupovanie aj výsuvné kreslo pre imobilného pacienta,“ uviedol k obnove vozového parku riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Skalica MUDr. Jakub Rybár. Všetky vozidlá sú financované formou lízingu.

Dve sanitky budú slúžiť na plánované prevozy pacientov dopravnou zdravotnou službou. Ide o pacientov, ktorí nie sú v priamom ohrození života. Pravidlá, za akých sú tieto vozidlá prideľované pacientom, určujú zdravotné poisťovne. Posledné nové vozidlo bude slúžiť ako nové záchranné vozidlo Ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci v Brodskom, ktorá najazdí najviac spomedzi všetkých  sanitných vozidiel nemocnice, je to cca 100 tisíc kilometrov za rok.

Nemocnica má celkovo 7 vozidiel dopravnej zdravotnej služby a 4 záchranné vozidlá, z ktorých dve sú záložné. V priemere najazdí jedno sanitné vozidlo 50 tisíc kilometrov ročne.

Späť