Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
[email protected]

O nemocnici

Skalická nemocnica naďalej potvrdzuje zlepšenú pandemickú situáciu

26.4.2021

Fakultná nemocnica s poliklinikou Skalica, člen skupiny AGEL, aj po ďalšom týždni potvrdzuje zlepšujúcu sa pandemickú situáciu, takže obavy, aký bude vývoj 10 až 14 dní po Veľkej noci sa nepotvrdili. Klesá počet pacientov aj zamestnancov s koronavírusom, naopak v nemocnici sa intenzívnejšie rozbieha plánovaná operatíva. V popredí záujmu je stále očkovanie a testovanie, nemocnica zaznamenala zvýšený záujem o testovanie zo slín.

„Môžem potvrdiť, že po dlhých mesiacoch si skutočne môžeme vydýchnuť, k dnešnému dňu je už len 5 našich zamestnancov s potvrdeným ochorením covid-19. To nám umožňuje návrat do takmer  štandardnej prevádzky nemocnice z pohľadu organizácie práce lekárov, sestier, ale aj nezdravotníckeho personálu,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice MUDr. Jakub Rybár.

Nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť 10 pacientom s koronavírusom, 3 sú ešte napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Situácia vo vývoji pandémie v regióne má stále pozitívny trend a celkové čísla ľudí s koronavírusom klesajú.

„V uplynulom týždni sme otestovali 518 ľudí PCR testami s pozitivitou 18% “ dodal riaditeľ nemocnice.

V počte očkovaných za minulý týždeň pribudlo 907 registrovaných záujemcov.  Za rovnaké obdobie  v nemocnici vykonali 75 operácií, pričom ambíciou je zvyšovať podiel plánovaných zákrokov. Návštevy pacientov zatiaľ zostávajú zakázané.

Späť