Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

Pacienti, návštevy, verejnosť

Na pôrodnej sále

Našou snahou je predovšetkým priviesť vám na svet zdravé dieťa. Naše služby ale presahujú rámec pôrodnej sály. Prvú dobu pôrodnú trávia rodičky obvykle na tzv. izbe čakateliek, kde využívajú najmä sprchu, prípadne veľké fit lopty, majú k dispozícii naparovanie hrádze s bylinkami, aromaterapiu, žinenku. Rozhodnutia pacientiek o aplikácii klystíru a holenia sú rešpektované. Z izieb sa rodičky presúvajú do jedného z dvoch pôrodných boxov, kde môžu využiť polohovateľné pôrodné kreslo, špeciálnu pôrodnú stoličku či žinenku.

Pri spontánnom pôrode s normálnym priebehom si polohu počas prvej doby pôrodnej volí rodička. Počas druhej doby pôrodnej, po dohode s lekárom, môže využiť polohu klasickú (v lahu na chrbte), v sede alebo inú alternatívnu polohu.Personál sa snaží vyhovieť rodičke a umožniť je polohu podľa požiadavky.

Záujemkyne o odber pupočníkovej krvi týmto žiadame, aby nás informovali o svojom prianí pri príjme na oddelenie.

Prípadné sekcie (cisárske rezy) sa robia najčastejšie v spinálnej anestéze, výber metódy sa odvíja vždy od zdravotného stavu rodičky.


Výber lekára

Možno máte referencie od spokojných známych a chcete si vybrať operatéra sami. 

  • Výber pôrodníka
  • Výber anestéziológa (bežný pracovný čas)

Sprievodca pri pôrode

Nielen manžel alebo partner môže byť osobou, ktorá Vám bude oporou počas pôrodu a bude stáť vo vašej bezprostrednej blízkosti. Nie je vylúčená ani prítomnosť jedného z rodičov, priateľa, duly alebo inej blízkej osoby. 

Čas možného príchodu sprievodcu na oddelenie sa odvíja od obsadenosti predpôrodných izieb. 

Sprevádzajúcej osobe rodičky je umožnené účastniť sa na prvotnom ošetrení novorodenca, zhotoviť pamätné fotografie.

Informujte sa na ambulancii


Tlmenie bolesti

Možno máte genetickú predispozíciu, ktorá spoľahlivo funguje už po niekoľko predchádzajúcich generácií a vy patríte k tým, ktoré zažívajú rýchly a nekomplikovaný spontánny pôrod. 

Ak nie, ponúkame Vám možnosť eliminovať nepríjemné pocity a bolesť pri pôrode je inhalácia kombinácie rajského plynu a O2 v pomere 1:1. Uvedený druh analgézie sa vykonáva na vlastnú žiadosť rodičky a je spoplatnený podľa Cenníka výkonov a služieb.