Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

Pracoviská

Fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia

FBLR poskytuje  preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť pre ambulantných a hospitalizovaných pacientov všetkých vekových kategórií. Fyzioterapia je súčasťou liečby širokej palety ochorení predovšetkým pohybového aparátu, ortopedických, neurologických, reumatologických pacientov, ako aj poúrazových stavov dospelých a detí. Oddelenie disponuje modernými prístrojmi a vybavením,  ktoré umožňuje poskytnutie služieb nadštandardnej kvality.


Prevádzková doba

07.00 - 15.30 hod.


Samoplatcovia

V prípade individuálneho záujmu môžu službu fyzioterapeutickej starostlivosti využiť aj klienti, u ktorých záujem o službu nie je podložený zdravotnou indikáciou (bez odporúčania lekára). Procedúry sú spoplatnené podľa cenníka výkonov a služieb uskutočňovaných na vlastnú žiadosť osoby a výkonov poskytovaných nad rámec krytia zdravotného poistenia.


Darčekové poukazy

K nákupu liečebno-relaxačných procedúr oddelenia FBLR je možné využiť aj darčekové poukazy, ktoré sú v predaji priamo na oddelení FBLR u vedúceho fyzioterapeuta.


Úseky FBLR

Podľa toho, aká zložka (pohyb, ťah, tlak, teplo, pasívne polohovanie, elektrická energia, magnetické pole) alebo kombinácia viacerých zložiek pôsobí na organizmus, rozdeľujeme terapie oddelenia nasledovne:

  • Pohybová terapia (bežné ako aj špeciálne metodiky - podľa Kabáta, Vojtu, Bobatha, Kaltenborna, Brunkowovej, Mojžíšovej, propriorecepcia podľa Freemana, SM systém, mäkké a mobilizačné techniky, dychová gymnastika, facilitačné techniky, napr. loptičkovanie...)
  • Mechanoterapia (masáže, polohovanie, motodlaha, ručné trakcie, manuálna lymfodrenáž, kineziotaping,..)
  • Elektroterapia (ultrazvuk, magnetoterapia, dištančná elektroterapia, TENS, krátkovlnná diatermia, elektrodiagnostika, vyšetrenie IT krivky, elektrostimulácia, elektrogymnastika, DD prúdy, TENS, Träbertove prúdy, interferenčné prúdy – vákuová jednotka, Rebox
  • Termoterapia (parafínové zábaly, rašelinové obklady)
  • Iné terapie (plynové injekcie)

Ambulancia FBLR

Kompenzačné pomôcky sa predpisujú na ambulancii v utorok a vo štvrtok. Viac informácií o režime a službách ambulancie sa dozviete v sekcii ambulancie.


Vybrané terapie


Fotogaléria

Kontakty:

Objednávanie pacientov na ambulantné vyšetrenia
(34) 69 69 394, (-460)
Objednávanie samoplatcov na procedúry oddelenia
(34) 69 69 394, (-460)
Nákup darčekových poukazov
(34) 69 69 439
Pavilón A (hlavná budova), prízemie