Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

Pracoviská

Urologické oddelenie

Urologické oddelenie

Klinutím spustíte video

Oddelenie zabezpečuje preventívnu, diagnostickú a liečebnú starostlivosť o pacientov s ochoreniami močového systému u mužov, žien, detí a s chorobami pohlavného systému u mužov.

Ročne ambulantne ošetríme na dvoch urologických ambulanciách približne 20 000 pacientov.  V lôžkovej časť oddelenia s kapacitou 26 lôžok je ročne hospitalizovaných 1 000 pacientov. Operačnú liečbu podstúpi približne 800 pacientov, pričom až 80 % zákrokov sa vykonáva endoskopicky a minimálne invazívne – t. j. bez „rezania“. Okrem bežných urologických operácií sa venujeme najmä pacientom s únikom moču, chorobami prostaty, kameňmi v močovom systéme (urolitiázou), ale aj pacientom s poruchami erekcie a pod.


Návštevná doba

PO - NE. 14:00 - 17:00

Informácie o zdravotnom stave sa podáva ošetrujúci lekár, event. primár výlučne osobne v čase od 14.00 do 15.30 hod.


Diagnostické a terapeutické možnosti

Diagnostické a liečebné vybavenie oddelenia je na vysokej technickej úrovni a neustále sa dopĺňa. K dispozícii sú 4 ultrasonografické prístroje a kompletné endoskopické (aj ohybné – tzv. flexibilné) inštrumentárium určené na minimálne invazívne operácie v celom rozsahu urogenitálneho systému. K dispozícii je aj liečba kameňov močového systému (urolitiázy) s využitím tzv. mimotelových rázových vĺn. Oddelenie má  moderne vybavenú endoskopickú sálu a tiež ďalšiu operačnú sálu na otvorené operácie.


Služby na vlastnú žiadosť

  • výber operatéra k výkonu
  • výber anestéziológa k výkonu

Informácie k hospitalizácii

Bola vám indikovaná liečba (operácia, zákrok), súčasťou ktorej je pobyt na lôžkovom oddelení nemocnice. Informačná brožúrka - HOSPITALIZÁCIA NA UROLOGICKOM ODDELENÍ vám poslúži ako sprievodca hospitalizáciou. Informácie sú v nej uvádzané v časovom slede, aby čo najviac uľahčili prípravy na hospitalizáciu aj samotný pobyt v nemocničnom zariadení. V tlačenej podobe je brožúrka k dispozícii na urologickej ambulancii.


Pobyt na nadštandardnej izbe

Na možnosť ubytovať sa na nadštandardnej izbe sa treba informovať pri príjme na oddelenie. Pobyt na jednolôžkovej izbe s príslušenstvom, telefónom, televízorom a s možnosťou napojenia sa na internet je spoplatnený podľa cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.


Sprievodca osoby v ústavnej starostlivosti

Sprievodca je osoba, ktorá bola prijatá na pobyt v lôžkovej časti nemocnice spolu s osobou, ktorej sa poskytuje zdravotná starostlivosť. Rozhodujúci vplyv pre prijatie sprievodcu k lôžku pacienta majú kapacitné možnosti oddelenia.