Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

034 6969 206
034/6969 207
nsi@careservices.sk

Pracoviská

Pediatrické oddelenie

Neonatologické oddelenie

Klinutím spustíte video

Oddelenie zabezpečuje diagnosticko-preventívnu a liečebnú starostlivosť pre deti od 0 do 19 rokov.

Oddelenie je členené na lôžkovú a ambulantnú časť. Lôžková časť má pediatrický úsek a novorodenecký úsek (v priestore pôrodnice). Ambulantná časť zahŕňa Pediatrickú (detskú odbornú) ambulanciu, Neonatologickú ambulanciu, Ambulanciu pediatrickej nefrológie (ochorenia obličiek) a Ambulanciu pediatrickej neurológie. Ročne sa v našej pôrodnici narodí cca 800 novorodencov a ošetríme cca 850 pacientov na detskom oddelení. Súčasťou oddelenia je aj Pediatrická ústavná pohotovostná služba.

Na pediatrickom oddelení je 10 izieb. 5 izieb je vo forme rooming-in, kde sa prijímajú k detským pacientom aj matky. 2 nadštandardné izby sú vybavené TV, mikrovlnnou rúrou, chladničkou, 1 izba bez TV, každá izba má samostatné hygienické zariadenie. Tu je možnosť prijať aj otca.

Návštevná doba

PO - PI: 14.00 - 17.00 hod.
SO, NE: 14.00 - 17.00 hod.

Informácie o zdravotnom stave podávame od 13.00 do 15.00 hod. osobne, po dohode s lekárom je možné poskytnúť informácie o zdravotnom stave telefonicky. 


Informácie k hospitalizácii

Podmienky prijatia pacienta


Nemocničná strava

Strava v čase pobytu v nemocnici je súčasťou liečebného režimu. Najmä pri vírusových ochoreniach sprevádzaných zvracaním a hnačkami ide o prísne diétny režim, ktorý treba rešpektovať. 

Stravu z domova musí vždy preberať sestra a skontrolovať, či je vhodná pri danej diagnóze. Na pitie sú vo všeobecnosti vhodné neochutené, neperlivé minerálne vody, z ovocia banán, jablko, zo sladkostí sa neodporúča konzumácia čokoládových a krémových pochutín. Za nevhodnú je považovaná pizza a strava fast-foodového typu. 


Podmienky prepustenia pacienta

Budete požiadaní, aby ste vrátili zapožičané veci, napr. nemocničný odev. Od ošetrujúceho lekára si prevezmete prepúšťaciu správu, s ktorou sa budete hlásiť do 3 dní u všeobecného lekára dieťaťa, ak vám ošetrujúci lekár neodporučí iný postup. Prebratie správy potvrdí rodič alebo právny zástupca dieťaťa písomne do chorobopisu.

Poplatky za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti ste povinný uhradiť pri  prepúšťaní z ústavnej starostlivosti. V pracovné dni je možné zaplatiť osobne do pokladne do 13:00 hod, inak je možné uhradiť platbu priamo na oddelení.


Pobyt na nadštandardnej izbe

Na možnosť ubytovať sa na nadštandardnej izbe sa treba informovať pri príjme na oddelenie. Pobyt na nadštandardnej izbe je spoplatnený podľa cenníka výkonov a služieb na vlastnú žiadosť.


Sprievodca pacienta

Sprievodca pacienta je osoba prijatá na pobyt v lôžkovej časti nemocnice. Poskytovaním tejto služby sociálneho typu sa snažíme rešpektovať potrebu istoty a bezpečia najmenších pacientov. Rozhodujúci vplyv na prijatie sprievodcu majú kapacitné možnosti oddelenia. 


Sprievodné aktivity pre dieťa

  • vyučovanie na úrovni ZŠ
  • návštevy o.z. Červený nos na oddelení

Fotogaléria oddelenia