Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pacienti, návštevy, verejnosť

Protilátky v krvi

Testovanie anti-SARS-CoV-2 protilátok v krvi pre samoplatcov

Oddelenie klinickej mikrobiológie (OKM) vykonáva nepriamu diagnostiku ochorenia COVID-19 vyšetrovaním špecifických protilátok anti-SARS-CoV-2 (IgM a IgG) metódou ELISA z krvi. Vyšetrenie je vhodné pre pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 alebo infekciu SARS-CoV-2, u ktorých od nástupu príznakov uplynuli najmenej 2 týždne. Je vhodné aj pre bezpríznakových klientov na zistenie ich imunitného statusu, tzn. či v nedávnej minulosti prišli do kontaktu infekciou SARS-CoV-2. Nie je vhodné na potvrdenie akútnej, tzn. aktuálne prebiehajúcej infekcie. 


Cena

Cena za vyšetrenie špecifických protilátok je 35€. Platí sa na mieste odberu v hotovosti alebo online pri online objednávaní.


Objednanie

Samoplatcovia sa objednávajú min. 1 deň vopred cez Centrálny rezervačný systém nemocničnej siete AGEL, a to: 

  • online cez https://rezervacie.agel.sk s nutnosťou online platby
  • telefonicky (034 69 69 206, 034 69 69 207) prostredníctvom klientskeho centra
  • pri osobnej návšteve klientskeho centra

Podmienky odberu

Klient nemusí byť nalačno. Odber aj platba sa vykonávajú v pracovné dni od 9.30 do 10.40 hod. v budove oddelenia klinickej biochémie a hematológie (OKBH, 2.poschodie, príjem biologického materiálu). Pavilón OKBH sa nachádza v susedstve parkoviska Billy. Pri vstupe do nemocnice hlavnou bránou z Koreszkovej ulice sa nachádza budova OKBH vľavo od hlavnej budovy.


Výsledky

Výsledky vyšetrenia sú známe do 48 hodín. Poskytované sú telefonicky (034 69 69 393) a na vyžiadanie posielané mailom alebo vydávané v tlačenej podobe do rúk žiadateľa o odber.


Informácie

Sú poskytované na tel.č. 034 69 69 393 alebo mailom na mikroska2@gmail.com.

  • Vyšetrenie nie je vhodné na sledovanie hladiny protilátok po očkovaní.
  • Vyšetrenie, ktoré indikuje lekár, je hradené z verejného zdravotného poistenia.
  • Odber u detí do 15 rokov vykonáva pediater.