Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Pacienti, návštevy, verejnosť

PCR test zo slín

Testovanie zo slín je vyšetrenie pre samoplatcov, vhodnejšie je najmä pre deti, seniorov, citlivé osoby a ľudí s hendikepom. Benefitom v prípade  pozitívneho výsledku PCR zo slín je  informácia, či ide o britskú mutáciu koronavírusu. Výsledok vyšetrenia pacient dostane do 48 hodín, a to formou mailu a SMS kódu na jeho otvorenie. 


Cena

Cena pre samoplatcov je 44,90 EUR.


Objednávanie

Samoplatcovia sa objednávajú min. 1 deň vopred cez Centrálny rezervačný systém nemocničnej siete AGEL, a to: 

  • online cez https://rezervacie.agel.sk s nutnosťou online platby
  • telefonicky (034 69 69 206, 034 69 69 207) prostredníctvom klientskeho centra
  • pri osobnej návšteve klientskeho centra

Odbery zo slín sú vykonávané v stredu v mobilnej odberovej jednotke MOM od 9,00 do 10.00 hod na základe objednania.


Odberové pokyny

Pre správny výsledok testu nejedzte, nepite, nežuvajte žuvačku a nefajčite 10 minút pred odberom. Cieľom je odobrať zadné sliny/hlieny do odberovej skúmavky, ktorá je naskrutkovaná na lieviku. Pokiaľ naskrutkovaná nie je, najprv ju naskrutkujte.

  • DOLEŽITÉ: niekoľkokrát zakašlite do rúška.
  • V ústach nazhromaždite väčšie množstvo slína niekoľkokrát ich pováľajte spredu dozadu.
  • Priložte lievik k perám a vypľúvajte pokiaľ v skúmavke nebude aspoň 1 cm tekutých čírych slín.
  • Odskrutkujte lievik a zahoďte ho. Skúmavku starostlivo uzatvorte. Následne skúmavku očistite dezinfekčnou utierkou a odovzdajte.

Platba 

Klienti, ktorí nevyužijú online objednávanie s povinnosťou online platby, realizujú úhradu vyšetrenia v hotovosti v klientskom centre. V nemocničnej pokladni umožňujeme klientom okrem hotovostnej platby aj platbu kartou cez platobný terminál.

Úhrada 1 euro za využitie klientskych služieb sa realizuje v poplatkomate vo vestibule hlavnej budovy pri klientskom centre (v poplatkomate sa nedá platiť za vyšetrenie). Potvrdením o úhrade sa preukazuje samoplatca pri odbere.